Na czym polega metoda gabinetowa?

W metodzie gabinetowego wybielania stosuje się tzw. żele światłoutwardzalne, których działanie wybielające aktywowane jest specjalną lampą, emitującą światło o odpowiedniej długości fali.

Zabieg rozpoczynamy dokładnym oczyszczeniem zębów i nałożeniem na dziąsła specjalnego preparatu ochronnego. Następnie stomatolog pokrywa zęby żelem, opartym na wysokim stężeniu nadtlenku wodoru (od 15-35%), który ma właściwości wybielające.

Działanie żelu aktywowane jest światłem lampy. Po pierwszym naświetleniu zęby ponownie pokrywane są preparatem wybielającym i cała procedura zostaje powtórzona w sumie trzykrotnie. Zabieg trwa ok. 45 minut do godziny.

Na czym polega metoda nakładkowa?

Na pierwszej wizycie pobieramy wyciski. Pozwalają one na wykonanie przez protetyka dla każdego pacjenta indywidualnie nakładek na zęby. Nakładki muszą być dobrze dopasowane. Nakładka jest przezroczysta, wygodna oraz elastyczna zapewnia bezpieczeństwo wybielania podczas snu i jest niemalże niezauważalna w ciągu dnia.

Podczas drugiej wizyty wydajemy pacjentowi nakładki i strzykawki z wybranym przez siebie żelem oraz wyjaśniamy, jak go aplikować do nakładek i na jaki czas je zakładać Pacjent musi pamiętać, że aplikuje żel do jednej szyny i wy bielą najpierw jeden luk zębowy. Niewłaściwe jest aplikowanie żelu do dwóch szyn jednocześnie, ponieważ nie będziemy w stanie ocenić stopnia i efektu wybielenia. W domu w prosty sposób pacjent umieszcza nakładkę wypełnioną żelem na zębach. Efekt jest widoczny bardzo szybko, często już po pierwszej nocy.

Ważne informacje:

1. Przed zabiegiem wybielania zębów należy usunąć kamień nazębny i wyleczyć próchnicę.

2. Nie należy wybielać zębów zbyt często, częściej niż raz do roku nie jest wskazane.

3. Po wykonanym zabiegu wskazane jest przestrzeganie odpowiedniej diety, tzw. „białej” diety.

Oferta ograniczona czasowo.

Zadzwoń Demed Wola